Сьогодні в облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» на тему:«Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у впровадженні проєвропейських економічних реформ в регіонах України».

До заходу приєднався заступник голови обласної державної адміністрації Руслан Шиханов, керівники структурних підрозділів ОДА, представники органів місцевого самоврядування та бізнесу.

Учасники круглого столу обговорили представлені результати дослідження розрахунку Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу за 2014 – 2019 роки в Запорізькій області та «історії успіху» нашого регіону у сфері економічної європейської інтеграції.

Так, за 2020 рік експорт товарів до країн ЄС становить $ 724,42 млн. Найбільші обсяги експорту запорізьких товарів припадали на Італію, Польщу, Німеччину, Австрію, Болгарію, Фінляндію.

За січень – лютий 2021 року експорт товарів до Європейських країн склав – $ 170,70 млн. У порівнянні з цим періодом минулого року обсяги торгівлі збільшилися на 40%.

Основними статтями експорту стали недорогоцінні метали та вироби з них, мінеральні продукти, продукти рослинного походження, жири та олії тваринного або рослинного походження тощо.

На завершення учасники круглого столу напрацювали низку пропозицій щодо підвищення рейтингу регіону за Індексом євроінтеграційного економічного поступу та його окремими показниками, подальші шляхи євроінтеграції Запорізької області.

Захід проводився в рамках проєкту, що реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Партнером проєкту в Запорізькій області є кафедра загальноправових та політичних наук Національного університету «Запорізька політехніка» та Агенція регіонального розвитку.

Інформаційний партнер заходу — Агенція регіональних ініціатив

Джерело: https://www.zoda.gov.ua/news/55581/zaporizka-oblast-naroshuje-tempi-ekonomichnoji-jevropeyskoji-integratsiji.html